5 Adımda Google Panda 4.0 algoritmasından etkilenmeyin

Hitleriniz düştü mü? Sitenizin Google’da görünürlüğü azaldı mı? Aramalarda daha az çıktığınızı mı düşünüyorsunuz? O zaman Google Panda 4.0 algoritması sizin sitenizi de vurdu demektir.

 

Yeni SEO Algoritmasından etkilenmeden ya da “en az zararla nasıl çıkarım” diyorsanız bu önerilerimize gözatmanızda yarar var.

 

Bazı siteler Panda 4.0 güncellemesi sonrasında trafiklerinde yükselme gördüğünde sevinçten uçuyor olabilir.

 

 

 

post-recovery-panda-sep-5-2014

Ama trafik kaybı nedeniyle kara kara düşünmeyee başlamış siteler için dalgalanmadan etkilenmemek için 5 önerimizi anlatalım:

post-recovery-temp-recover-panda

1- Google analitik ve webmaster tools yardımı ile trafik kaybına uğradığınız zaman diliminde sitenize gelen direkt trafik ve site açılış sayfalanızın kalitesini ve erişilebilirliğini kontrol edin.

Sitenizin hatalarını inceleyerek olmaması gereken sayfaları kaldırın. Kırık linkleri düzeltin.

post-recovery-panda-band-aids

Bunu Google Analytics ve Google Web Yöneticisi Araçları yoluyla yapabilirsiniz.

post-recovery-panda-top-lp-ga

2- Sitenizin organin trafiğini sağlayan platformları inceleyin. Örneğin Mobilde bir düşme var mı. Erişim durumları nasıl diye incelemelerinizi yapın.

post-recovery-panda-gwt-mobile

3- Google Bot gibi getir:

Google Webmaster Tools içinde “Google Bot gibi getir” diye bir alan tesadüfen eklenmedi. Sitenizin Google tarafından düzgün görüntülendiğini mutlaka kontrol edin.

post-recovery-panda-fetch-render

4- Gerçek kişilerden yorumlar alın:

Alanında uzman kişilerden ve sektör içindeki duayenlerden görüşler alın. Kullanıcılarınıza sitenizin eksikleri üzerine sorular sorun ve yorumlar alın. Daha iyi içerik ve kaliteli şeyler sunmak için dışarıdan gelen fikirler faydalı olacaktır. Panda 4.0 algoritması için ölümcül bir kokteyl tasarlanmış. Bu noktalara dikkat etmeniz de yararlı olacaktır.

post-recovery-panda-cocktail

5- Tarama analizleri yapın:

Sitenizi yeniden taramak ve site haritalarınızı güncellemek eski site haritalarındaki eksiklerin giderilmiş olması, soft 404 hatalarının giderilmiş olması içerik kalitenizi yükseltecektir. Sayfaların açılış hızlarını optimize etmek kullanıcı deneyimi için iyi bir yoldur.

Daha ileri seviye sorunları bulmak ve düzenlemek için bir SEO uzmanına da danışmanızı öneririz.

CEVAPLA