Adım Adım DailyMotion Videolarından para kazanma

DailyMotion Videolarından para kazanmak, iş ortaklığı programına katılmak ve gelir paylaşım modelleri üzerinden gelir elde etmek isterseniz aşağıdaki en son haberimizi okumanızı öneririz.

Dailymotion sitesi youtube’dan sonra gelen en iyi video sitesi. Aynı yotube’da olduğu gibi bundan da para kazanabilir miyiz? Youtube videoları üzerinden Adsense yayınlanmasını sağlarken DilyMotion’da boş durmadı, adsense kadar değil belki ama daha farklı bir yol geliştirdi. DailyMotion sitesi eğer videolarını embed ederek, yani sitenize gömerek izletirseniz izletme başı size ödeme yapıyor. İşin en iyi yanı kendiniz video bulup upload etmekle uğraşmıyorsunuz, telif hakkı gibi bir sorunla hiç alakanız yok. Tek yapmanız gereken DailyMotion videosunun altındaki embed kodu alıp kendi sitenizde yayınlamak. Tabi bu böyle hemen bahsettiğimiz gibi olmuyor, aşmamız gereken bir kayıt evremiz var.

Dailymotion Videolarınından Para Kazanın

dm

Bu Formu doldurarak yayıncı hesabı için başvuru yapın. Tüm gerekli yerleri doldurun ve sitenizin incelenip onaylanmasını bekleyin. Siteniz aktif edildikten sonra sizin hesabınıza özel bir syndication key oluşturulacak. Bunu her yere not edin ve unutmayın. Parayı kazanmamızı sağlayan bu kod olacak.

Videoları Sitenize Eklemek

Hesabınız aktive edildikten sonra dailymotion videolarını sitenize ekleyebilirsiniz fakat syndication kodunuza dikkat etmelisiniz. Syndication kodu nasıl eklenir aşağıdaki bir örnek kodla gösterelim

Eğer embed kod aşağıdaki gibiyse;

< iframe src=””http://www.dailymotion.com/embed/video/x1upou”” width=””480″” height=””389″” frameborder=””0″”></iframe>

Syndication keyi bu şekilde ekleyin;

< iframe src=””http://www.dailymotion.com/embed/video/x1upou?syndication=117436“” width=””480″” height=””389″” frameborder=””0″”></iframe>

Artık bu kodu sitenizin istediğiniz yerinde yayınlayabilir ve izleme sayısına bağlı olarak para kazanabilirsiniz. Sitenizde video ile ilgili tüm istatistikler syndication key ile takip edilmektedir, bu nedenle önemli. Daily motion sitesinde de dailymotion ile para kazanma konusunda kendi yükledikleri videolar var, onları izleyerek de bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bol kazançlar.

CEVAPLA