ATF (above the fold) BTF (below the fold) nedir?

Bir sitede ya da gönderilen bir mailde içeriğin görünüp görünmediğinin testinde kullanılan ATF (above the fold: ilk açıldığında görünen ekran), BTF (below the fold: scroll ederek görülecek alan) olarak tanımlanır.

Sitelerinin görüntülenebilirliğini anlamaları için gerek duydukları bilgileri iş ortaklarımıza sağlamak amacıyla Aktif Görüntüleme metriklerini kullanılarlar. Bir adserver ATF/BTF değerlerini ölçebilir.

  • Görüntülenebilir gösterimlerin ne olduğu
  • Siteniz için ne anlama geldikleri
  • Sitenizin oluşturduğu görüntülenebilir gösterimlerin sayısını artırmak için önerilerde bulunma

Görüntülenebilir gösterim ve görüntülenebilirlik nedir?

Bir gösterim, kullanıcının tarayıcısında göründüğünde ve görülebilme şansını elde ettiğinde görüntülenebilir gösterim olarak kabul edilir. Interactive Advertising Bureau (IAB) (İnteraktif Reklamcılık Derneği) şu ölçütleri karşılayan reklamları görüntülenebilir gösterim olarak adlandırmaktadır: Reklamın piksellerinin %50’si aralıksız 1 saniye boyunca tarayıcı penceresinde görünür durumda kalmalıdır. Video içi reklamlar için reklam piksellerinin %50’si aralıksız 2 saniye boyunca tarayıcı penceresinde görünür durumda olmalıdır.

Aktif Görüntüleme raporlama, yayıncılara sitelerinin oluşturduğu görüntülenebilir gösterim sayısını bildirmek için ölçüm verileri sağlar. Yayıncılar, sitelerinin görüntülenebilirliğini anlamak ve artırmak için bu verileri kullanabilir.

CEVAPLA