Dalgalı Saçların Kabarmaması İçin Ne Yapılabilir?

Dalgalı saçlara sahip olanların en çok merak ettiği konu “dalgalı saçların kabarmaması için ne yapılabilir?” konusu… Dalgalı saç, güzel ve estetik olmasının yanı sıra bir o kadar da zapt etmesi zor bir saç tipidir. Özellikle dalgaları kıvırcığa dönük olan saç tipine sahip kişiler, saçlarını şekle sokmakta bir hayli zorlanırlar. Kimi kadın bu sorunu için hemen her gün kuaförün yolunu tutsa da, kimi kadın hem üşendiğinden, hem de kuaförlere para dökmek istemediğinden, kendi çözümünü kendi bulmaya çalışıyor.

Saçları Aralarından Aldırmak

Kadınların en çok uygulattığı yöntemlerin başında gelen işlem, “saçları aralarından aldırmak…” Bu işlem, kuaförler tarafından sıkça uygulansa da, aralardan alınan saçlar bir süre sonra uzamaya başlayınca saçın daha çok kabarmasını sağlıyor. Dolayısıyla bu işlemin pekte sağlıklı bir işlem olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

saç aralarındanalmak

Naylon Çorap

Bir diğeri ise en eski yöntemlerden biri diyebileceğimiz, saçları yıkadıktan sonra üzerine bir “naylon çorap” geçirip uyumak. Bu işlemi uyguladıktan sonra sabah kalktığınızda saçlarınızın gayet düzgün bir halde olduğunu göreceksiniz. Ancak saçınızın bu düzgünlüğü gün boyu korumasını da beklememeniz gerekir.

naylon çorap yöntemi

Sabitleyici Sprey ve Köpükler

Saçınıza istediğiniz şekli verip daha sonra sabitleyici sprey sıkabilirsiniz. Özellikle sertlik derecesi fazla olan spreyleri tercih ederseniz, sizin için daha iyi olacaktır, ancak spreylerin ve köpüklerin saçlara zarar verdiğini ve sürdüğünüz günün sonunda saçlarınızdan mutlaka yıkayarak çıkarmanız gerektiğini unutmayın…

sabitleyici sprey

Defrize

Bir takım kimyasal maddelerle saçlara yapılan bu işlem, saçlarınıza 6 ay hatta dikkatli kullandığınız takdirde daha fazla süreli düzgünlük katıyor. Saçlarınızdaki kabarıklığı alan ve bunun yanında fönlü bir görünüm veren bu işlem, “saçlarım kabarmasın, ancak dalgalarımda bozulmasın” diyenlerdenseniz size göre değil.

defrize

Argan Yağı ve Keratin

Bu iki sıvı forma sahip madde, saçlar için hem besleyici, hem de uzun süreli kullandığınızda saçlarınızı ipek yumuşaklığına getirip, kabarmasını önleyecek cinsten… Gerçek argan, yalnızca Fas’tan temin edilebildiği için fiyatı ülkemizde oldukça pahalı. Dolayısıyla ucuz fiyata sahip olan argan ürünlerini görseniz de almamanızı tavsiye ediyoruz.

argan yağı

Siz siz olun, her ne yöntemi denerseniz deneyin, saçlarınızı şekle sokmak isterken zarar vermemeye çalışın.

CEVAPLA