Disqus "Around the web" üzerinden para kazanma

Sitelere eklenen “en son haberler” ya da “bunlara da gözatın” gibi reklam modüllerini bilirsiniz. Bunu geniş olarak Haber paylaşımı üzerine kurulu djital reklam ajansları başlıklı haberimizde anlatmıştık.

Bu reklam modellerinden birini de ünlü yorum sistemi Disqus sunuyor. Disqus yorum kutusu altında “Around the web” kutusu ile sitenize benzer içeriklere sahip siteleri gösterebilirsiniz. Böylece Disqus gelir sistemine katılmış olursunuz.

disqus-around-the-web

Disqus yorum sistemi altındaki reklam alanını kendinize göre özelleştirebileceğiniz hazır temalar mevcut. Şu anda Türkçe siteler için pek ilgi çekici reklamlar bulabilmek zor. Ancak İngilizce içerikli siteler için bir gelir modeli olarak düşünülebilir. disqus-gelir

Tıklama başına ödeme yapan sistemde kazancınız 100 Doları geçince sonraki ay sonu hesabınıza yatıyor. Ödeme sistemlerinin hepsinde komisyon da kesiyorlar.

Komisyon miktarları da şöyle:

  • PayPal – $1 (+ bireysel ayarlara göre belirleniyor.)
  • ACH – $1
  • Wire Transfer – $15
  • eCheck – $5
  • Check – $6

disqus-detail-method

Disqus reklamlarını aktifleştirmek ya da reklamları durdurmak için Disqus Admin Paneline giriş yapın. Ayarlar sekmesinden MODassic Marketing butonuna tıklayın. Daha sonra Just Comments kutusunu seçerseniz sitenizde sadece yorum kutusu kalır. Diğer kutular sitenizdeki benzer içerikleri ya da reklam sistemini devreye sokar.

Disqus reklam ve kazanç  modeli ile ilgili olarak buradaki geniş anlatıma bakabilirsiniz.

CEVAPLA