Facebook Kapak Fotoğrafları Nasıl Yapılır?

Facebook kapak resmini değiştirmek ve daha çok etkileşim almak için ipuçlarını ve trafik çekme tekniklerini bu en son haberde bulacaksınız.

En iyi kapak resmi boyutu: (851 x 315 piksel)

Kurumsal Facebook sayfalarında, kapak fotoğrafları önemli bir etkiye sahiptir. Yaratıcı Facebook kapak fotoğrafları ile Facebook sayfanızı daha verimli kullanabilir ve takipçilerinizi olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Facebook kapak fotoğraflarınızı ne sıklıkta değiştiriyorsunuz? Ayda bir defa? Yılda bir defa? Kapak fotoğraflarının kalitesi, değişme sıklığı ve amaca uygunluğu sayfanızın fanlarını ve potansiyel takipçilerinizi etkilemeniz açısından mühim faktörlerdir. Markaları göz önüne alarak derlediğimizyaratıcı Facebook kapak örnekleri ile neler yapabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Etkili Facebook Kapak Fotoğrafları Nasıl Yapılır?

1. Tatil Ruhunu Yaşatın ve Mevsimlere Göre Kapak Fotoğraflarını Güncelleyin

Facebook kapak fotoğrafınız, değişen mevsimlere ve tatillere ayak uydurmalı. Ayrıca tatiller ve önemli günlerde dikkat çekici kapak fotoğrafları ile fanlarınızın ilgisini çekebilirsiniz.

2. Trendlere Göre Hareket Edin

Eğer perakende sektöründe iş yapıyorsanız, yeni ürünler ya da endüstriyel trendleri takip edin ve reklamınızı kapak fotoğrafınız aracılığıyla duyurun.

3. Fanlarınızı Bir Uygulamaya Yönlendirin

Markanız, yeni bir uygulama geliştirdiğinde, bunu sosyal medyadaki fanlarınıza duyurmanın en iyi yollarından Facebook kapak fotoğrafını kullanmaktır. Sayfanızdaki güncellemeleri takip eden kullanıcılar, yeni uygulamadan etkileyici bir görsel ile haberdar olarak, uygulamaya kolayca yönlendirilebilir.

4. Yeni Ürünleri Sergileyin

Facebook sayfanıza hızlıca göz atan birinin ilk dikkatini çeken kapak fotoğrafınızdır. Görselde yeni ürünle ilgili açıklamalar, piyasaya sürüleceği tarih ve ürünü tanımlayan birkaç kelimenin yer alması uygun olacaktır.

5. İştahlarını Açın

Bir restoran zinciri, catering hizmeti veren bir firma ya da yiyecek-içecek endüstrisinde iş yapan bir şirketseniz, sizin için harika bir öneri: Fanlarınızın iştahını açacak görseller kullanın! Sezon değişikliklerinde menünüze eklediğiniz spesiyaller ve iddialı olduğunuz yemekleri fotoğraflayın ve farkınızı ortaya koyun.

8. Yıldönümlerini Kutlayın

Markalar, kendileri için köşe taşı olan tarihleri ve kuruluş yıldönümlerini Facebook üzerinden kutlamaya bayılır! Buna benzer tarihlerde, fanlarınıza teşekkürünüzü belirten yaratıcı Facebook kapak fotoğrafları kullanabilirsiniz.

9. Eğlenceli Olun!

Bütün kapak fotoğrafları “satışa” yönelik olmak zorunda değil! Bazen yalnızca fanlarınızla markanın duygusal bağını güçlendirecek eğlenceli görseller de beklenmedik etkiler yaratır.

9. Yarışmalar yapın ve sorular sorun

Fanlarınızı harekete geçirmeye yönelik sorular sorun.

Yaratıcı Facebook kapak fotoğrafları yapmak ve insanların ilgisini çekmek göründüğü kadar zor değildir.

– Öncelikle şunu düşünün, bir kullanıcı neden sayfanızın fanı olmalı?

– Facebook kapak fotoğraflarınızı güncel tutun, ayda bir kez değiştirmek idealdir.

– Kapak fotoğrafını güncellediğinizde, daima bir açıklama yapın. Bağlantılar ve eyleme teşvik eden mesajlarla görselin etkisini güçlendirin.

– Profil fotoğrafınızla kapak fotoğrafınızın uyumlu olmasına dikkat edin.

– Optimum ölçülerde ve maksimum çözünürlük kalitesinde görseller kullanın. (851 x 315 piksel)

 

CEVAPLA