Girişiminize Yatırım Bulmanın 5 Yolu

Yeni bir girişim projesi için en iyi yatırımcı bulma kılavuzu dileriz size yol gösterici olur. En son girişim haberlerini bizden almaya devam edin

Harika bir projeniz olduğunu düşünüyorsunuz ancak başlamak için tabi ki finansman desteğine ihtiyacınız var. Bu destekçiler her zaman aileniz ya da arkadaşlarınız olmak zorunda değil. Crowdfunding (kitlesel fonlama) ile projenize kickstarter.com ve indiegogo.com gibi crowdfunding sitelerinden de destekçiler bulabilirsiniz.

girisim

Yeni iş fikriniz var ama şirketinizi henüz kurmadınız ya da kurmak üzeresiniz. Sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer desteğe ihtiyacı olan bir girişimcisiniz. Kuluçka merkezleri size göre olabilir. İnternette “kuluçka merkezi destekleri” olarak arama yaptığınızda size eğitim, danışmanlık ve altyapı desteği verebilecek pek çok kuluçka merkezi bulabilirsiniz.

Girişiminiz start-up aşamasını geçti ama ürünü geliştirmek ya da pazarlama yapmak için hala finansmana ihtiyacınız var. O zaman adresiniz melek yatırımcılar. Yatırımcı melekler çoğu zaman sadece yatırımcı olarak kalmazlar, aynı zamanda sizi başarıya ulaşmanızda danışman rolü de üstlenirler.

girisim2

Mahallenizdeki saygın ama düzenli geliri olan küçük işletme sahibi olarak mı kalmak istiyorsunuz; yoksa daha büyük oynarak geleceğin Google’ı, Twitter’ı mı olacaksınız!? Eğer cevabınız ikincisi ise, girişim sermayesi fonu, kendini ispat etmiş girişiminizi daha geniş kitlelere ulaştırabilmeniz için ihtiyacınız olan sermayeyi sağlayacaktır. Girişim sermayesi alabilmek için network yapmakla işe başlamalısınız.

Başvuru koşulları ve sağladığı avantajlar açısından değişkenlik gösteren pek çok teşvik var. AR-GE, TÜBİTAK, KOSGEB teşvikleri öne çıkanlar arasında. Bu konularda bilgi sahibi olarak kendinize en uygun teşviklere başvurabilirsiniz.

CEVAPLA