Google El Yazısı'nı açma veya kapatma nasıl yapılır?

Akıllı telefonunuzun veya tabletinizin tarayıcısından eğlenceli ve kolay bir arama yöntemini deneyin. El Yazısı arama sorgunuzu Google’ın ana sayfasına doğrudan yazmanıza olanak sağlar. Mobil arama ayarları‘ndan etkinleştirilebilir.

Dünyanın en popüler arama motoru Google her geçen gün uygulamalarına yenilerini ekliyor. Google kullanıcıların 82 dilde el yazısıyla metin yazısı yazmasına izin veren “Google El Yazısı Girişi” isimli yeni bir klavye uygulamasını Google Play’de kullanıma sundu. Google El Yazısı Girişi uygulaması bir kaleme gerek kalmadan telefon ve tabletinizde el yazısı yazma desteği sunuyor. Nasıl kullanılır ?

Google El Yazısı’nı açma veya kapatma

1. Mobil cihazınızdan Arama ayarları sayfasını ziyaret edin. 2. Google El Yazısı bölümüne gidin. 3. Açmak için Etkinleştir’i, kapatmak içinse Devre dışı bırak’ı seçin. 4. Sayfanın alt kısmındaki Kaydet’e dokunun.

Yaptığınız değişiklikleri görmek için ana sayfayı yenilemeniz gerekebilir.

Google El Yazısı’yla arama nasıl yapılır?

1. Google El Yazısı açıldıktan sonra cihazınızdan Google’ı ziyaret edin. 2. Ekranınızın sağ alt köşesindeki Google El Yazısı simgesine dokunun. 3. Arama terimlerinizi ekranda herhangi bir yere yazmaya başlamak için parmağınızı kullanın. 4. Siz yazdıkça el yazısı metniniz harf karakterlerine dönüştürülerek arama kutusunda görüntülenir. 5. Aramanızın başlatılması için arama simgesine dokunun.   İpuçları ve püf noktaları   Harf silme: Sayfanın alt kısmında yer alan geri tuşu simgesine dokunun. Baştan başlama: Sayfanın üst kısmında yer alan arama kutusundaki X’e dokunun. Karakterleri netleştirme: Yanlış anlaşılabilecek bir karakteri girerken (örneğin, 0 (rakam) ve O (harf)), ekranın alt kısmında bir seçenekler listesi görünebilir. Tahminleri kullanma: Zamandan tasarruf etmenizi sağlamak için, siz yazdıkça arama kutusunda, tahmin edilen sorguların bir listesi görünebilir. Bir sorguyu aramak için ilgili tahmine veya ilgili aramaları incelemek için sorgunun sağ tarafındaki oka dokunun. Simge ekleme: +, @, & ve $ gibi simgeleri ve özel karakterleri deneyin.

Kullanılabilirlik

Android 2.3 ve üstü telefonlar Android 4.0 ve üstü tabletler iOS 5 ve üstü telefonlar ile tabletler

PAYLAŞ
En Son Haber
En son ve son dakika haberleri, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ve "nedir" sorunuzun cevaplarını veriyoruz.

CEVAPLA