Haber paylaşımı üzerine kurulu djital reklam ajansları

Reklam Ajansları ile ilgili en son haberleri bizden almaya devam ediyorsunuz. Bu haberde sizlere yeni reklam modelleri ve djital reklam türleri hakkında bilgi vereceğiz.

Web siteleri genelde banner ve video reklamcılığı üzerinden gelir sağlarlar. Banner içinde bir çok interaktif uygulamalar da vardır. Ama yeni trend olan bir reklam modeli var ki henüz ülkemizde yayın olmasa da yakın zamanda bu trendin etkisi tüm siteleri sarabilir.

Bu modelde siteler birbirleri ile içerik paylaşımında bulunuyor. Bu yöntemle hem başka sitelerden trafik alıyor hem de karşı tarafa sağladığı trafik nedeniyle reklam maliyetleri düşük oluyor.


 

İlk sitemiz nrelate.com

Nrelate sitesi tüm platformlarda yayın yapan bir reklam ağı. Nrelate ile siteler içeriklerini başka sitelerde “Benzer Haberler” formatında sunabiliyor. Böylece sitenizi başka siteleri ziyaret eden ziyaretçilere de hatırlatmış ve trafik sağlamış oluyorsunuz

nrelate


 

Bir diğer site en popüler olanı Taboola.com

Taboola.com nrelate ile benzer bir mantıkta çalışıyor. Amerikan girişimi olan Taboola servisini Amerika’nın önde gelen haber ve blogları da kullanıyor. Aylık 400 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan site inanılmaz bir çapraz trafik kaynağı. Siteler diledikleri alanlara “Benzer içerikler” ya da “webde sizin için seçtiklerimiz” başlıkları ile reklam alanları ekleyebiliyor.

taboola


 

Üçüncü sitemiz veeseo.com

Alman Ligatus ajansı altında çalışıyor. Bildiğiniz gibi Ligatus’un ülkemizde online reklamcılıkta uzun bir deneyimi var. Almanya’da Die Welt, Der Spiegel gibi siteler ile çalışan Ligatus ülkemizde de önde gelen birçok haber ve medya sitesi ile çalışıyor.

veeseo

Ligatus’un veeseo uygulaması ile;

Sitenizdeki içeriklerin en iyi yerleşimini yapabilir, en çok tıklananları öne çıkarabilir ve sitenize eklediğiniz reklam alanı ile haber ve video içeriklerini başka sitelerden de alarak çapraz trafik sağlama yoluna gidebilirsiniz. Ligatus bu servisi çalıştığı tüm sitelere ücretsiz olarak sunuyor.

Admin panelinde sitenizin istediğiniz alanlarına belirli tanımlar ekleyerek tıklama haritası çıkarmanız mümkün. Real-Time olarak en çok okunan haberlerinizi görebilme imkanı da var. Böylece hangi içeriğinizi paylaşacağınız ve öne çıkaracağınız konusunda fikir sahibi oluyorsunuz.

Çapraz içerik paylaşımı yaptığınız siteler ile karşılıklı click limitleri belirleyerek değiş-tokuş yani barter anlaşması yapabiliyorsunuz.

Siteler trafik paylaşımı için ve içeriklerini ulaşamadıkları hedef kitleye ulaşmanın yollarını aradıkça SEO kadar etkili bu yöntemi benimsemeleri kaçınılmaz görünüyor.


 

Bir diğer site de zergnet.com

Bir çok siteden seçme içeriklerin listelendiği zergnet.com; Pinterest,  Türkiye’deki blogcu.com, f5haber.com, yazarcafe.com, oku.net gibi bir içerik paylaşım platformu. Sitenize ZergNet widget’i ekleyerek diğer sitelere de yönlendirme yapıyorsunuz. Sisteme dahil olan siteler bu modülü eklemek zorunda. Amerika’nın önde gelen birçok sitesi bu servisi kullanıyor.

zergnet

 

CEVAPLA