Hangi kitabı okumalıyım 2017?

Söz konusu kitaplar olunca, seçim yapması da bir o kadar zor oluyor. Uzmanlar, hiç kitap okumamaktansa kişiliğinize uygun olan ve sıkılmadan okuyabileceğiniz kitapları tercih etmenizi tavsiye ediyorlar. Hikaye, roman, bilim, araştırma & tarih, kişisel gelişim, din & mitoloji, felsefe, mizah ve daha niceleri…

Yapılan araştırmalara göre, hayal gücü yüksek olan kişiler daha çok hikaye-roman türünü tercih etmekteler. Alternatif düşüncelere açık, yenilikleri kolayca benimseyebilen ve hayatına adapte edebilen okurlar ise “kişisel gelişim” kitaplarına yöneliyorlar. Örneğin, yalnızca “kişisel gelişim” üzerine yayın yapan kitabevleri var. “Goa”da, bunlardan biri… Beki İkala ERİKLİ ile Türkiye’de hızla yayılan “Melekler” konusu üzerine bir seri kitapları mevcut.

Eğer, aşka dair kitaplar okumayı seviyorsanız ve romantizm vazgeçilmeziniz ise, dünyaca ünlü “Harlequin” yayınlarının beyaz dizi serileri sizi alıp götürebilecek cinsten. Bu kitapları, internet siteleri üzerinden 3,50 liradan başlayan fiyatlarla temin edebiliyorsunuz.

Şayet bilgisayar başından kalkacak vakit bulamıyorum diyorsanız ve kitap okuyamamaktan yakınanlardansanız, size bir önerimiz var: Bir yandan çalışıp bir yandan “E-kitap”ınıza göz atabilirsiniz. Sonra yine işinize kaldığınız yerden devam edersiniz. Ayrıca, sevdiğiniz kitapları e-kitap formatında bulmak artık hiçte zor değil.

Araştırma ve tarih ilgi alanlarınızsa, Türk Tarih Kurumu’nun çıkardığı kitaplar tam size göre… “Timaş Yayınları” ve “Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarına” da göz atmanızda fayda var. Bilim ile ilgileniyorsanız “Tübitak” yayınları ve “Domingo yayınları” ilginizi çekecektir. Domingo yayınlarından çıkan “Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Matematik Fikri”, “Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri”, “Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Mimarlık Fikri” gibi bir seri mevcut. Bu seriler genel kültürünüzü de geliştirmeniz açısından değerlendirilebilir kaynaklar.

felsefe kitabi

PAYLAŞ
En Son Haber
En son ve son dakika haberleri, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ve "nedir" sorunuzun cevaplarını veriyoruz.

CEVAPLA