Hangi kumaş ve elbise modelleri zayıf gösterir?

Zayıf gösteren elbise modelleri, saç modelleri ve kıyafet seçimi üzerine hazırladığımız bu en son haber dizisini takip etmenizi öneririz.

Günümüzde fazla kilolar özellikle bayanların korkulu rüyası olmaya devam ederken gardırobunuza bakıp bugün hangi kıyafetin yakıştıracağınız sorusu ile  yüz yüze gelmek de kaçınılmaz oluyor. Neredeyse her pazartesi başlanan fakat devamı zorlukla getirilen diyet programları ve düzensiz yapılan ağır egzersizlerin sonuç vermediği anlaşıldığı an, yaşanılan hayal kırıklığı da cabası oluyor maalesef. Eğer siz de diyet programlarından sıkıldıysanız ve zayıf görünmek konusunda istekliyseniz size yardımcı olabilecek kumaş çeşitleri ile ilgili küçük ipuçlarımıza bir göz atın.

zayif-gosteren-elbiseler

Desenler ve geometrik şekillerden uzak durun.

Eğer geniş kalçalara sahipseniz o halde yanında cepler olan ve arka bölümünde desenli kumaş ekli olan, vücudunuza yapışan kumaşlardan yapılmış pantolonlardan uzak durmaya çalışın. Büyük çiçek desenli, enine çizgili ve geometrik desenli kumaşlar sizi olduğunuzdan daha kilolu ve geniş göstereceğinden amaca uygun olmaz.

zayif-gosteren-elbiseler2

Etek seçiminde dikkatli olun.

Etek seçerken dökümlü, koyu renkli ve  kumaşları tercih edin, anvelop kesimli etek biçimleri de sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir. Vücudunuza yapışan bir kumaştan dikilen etek kesimi, hatlarınızı olduğu gibi  ortaya çıkaracağından doğrudan kusurlarınızı belli eder. Diz boyu, ortası pileli(pilili) ya da boyuna dikişli kumaşlar sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterir. Etek seçiminde verev kesimli kumaştan uzak durmaya özen gösterin.

ince-ve-uzun-gosteren-elbiseler

Parlak ve vücudu saran kumaşlara kanmayın.

Vitrinde 34 beden bir mankenin üzerinde görüp de gözlerinizi alamadığınız parlak, payetli kumaşlardan yapılan elbiselerin ihanetine uğramamak için kesinlikle uzak durun; çünkü bu kumaşlardan dikilmiş elbiseler kilonuza kilo katar ve sizi olduğunuzdan çok daha geniş ve yapılı gösterir. 34 beden canlı bir mankende bile farkı görebilirsiniz. Bu yüzden sadeliğin şıklığını kullanarak zayıf bir görünüme ulaşmayı amaçlayın.

Beli-İnce-Gösteren-Elbise-Modelleri

Deri kumaşı doğru ayarda kullanın.

Deri kumaşlar doğru bir kombinde kullanıldığında sizi olduğunuzdan zayıf göstererek bulunduğunuz etkinliğin en şık ve hoş görünen kadını haline getirebilir fakat tam tersi de mümkün. Şöyle ki, eğer alt beden bölgenizdeki fazla kilolardan şikâyetçiyseniz o halde kısa deri kumaştan bir ceket seçimi proporsiyonunuzu bozduğundan,  alt bedeninizi üst bedeninizden iki kat geniş gösterebilir. Vücudunuza çok da yapışmayan deri kumaştan dikilmiş zarif askılı, straplez tercih etmeyin, bir elbise olduğunuzdan zayıf ve şık görünmenizi sağlar.

CEVAPLA