Hangi Site Ne Kadar Tıklanıyor? – Mart Ayı Gemius Verileri

IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması* Gemius Mart ayı verilerine göre; Türkiye’de en fazla sayfa görüntülenmesine sahip site Google. Google’ın ardından Facebook, Sahibinden, milliyet.com.tr ve Youtube geliyor. En fazla kullanıcıya sahip siteler ise sırasıyla; Google, Facebook, Youtube, Yandex ve Outlook. İnternet kullanıcılarına erişim oranlarında ise Google birinci sırada.

gemius-1

Kategori Bazında En Fazla Trafiğe Sahip Siteler

Haber kategorisinde aylık trafiğe göre; Milliyet birinci sırada yer alıyor. Milliyet’in 8 milyon 195 bin kullanıcısına karşılık, aylık trafiğe göre bu kategoride ikinci sırada bulunan Hurriyet.com.tr’nin 7 milyon 175 bin kullanıcısı bulunuyor. 3. sıradaki Habertürk’ün ise 384 milyon aylık trafiğinin yanında 3 milyon bin kullanıcısı bulunuyor.

gemius-haber

Alışveriş kategorisinde Sahibinden.com, geçen aylarda olduğu gibi bu ay da açık ara liderliğini koruyor. Ziyaretçiler Sahibinden.com’da ayda ortalama 3 saat 4 dakika kalıyorlar. Gittigidiyor, trendyol.com ve tozlu.com alışveriş kategorisinde en yüksek site trafiğine sahip diğer siteler.

gemius-alisveris-mart-2015

Video sitelerinde ise Youtube birinci sırada. 960 milyon trafiği bulunan Youtube.com’da kullanıcılar ayda ortalama 2 saat 7 dakika kalıyorlar. İzlesene ve Dailymotion.com, Youtube’un ardından en fazla ziyaret edilen diğer video siteleri.

gemius-video-mart-2015

Kadın / Moda kategorisinde birinci sırada yer alan Kızlarsoruyor.com 26 milyon sayfa görüntülenmeye sahip. İkinci sırada yer alan Mahmure.com’un ise aylık trafiği 17,7 milyon. dugun.com ise aylık 6 milyon trafiğiyle bu kategoride üçüncü sırada.

gemius-moda-siteleri-mart-2015

Oyun siteleri kategorisinde kraloyun.com, aylık trafiğe (57 milyon) göre birinci sırada. İkinci sırada bulunan joygame.com ise site genelinde 47 milyon aylık trafiğe sahip.

gemius-oyun-siteleri-mart-2015

CEVAPLA