Hatasız otomobil park etmenin en iyi yolu

Park etmek ya da edememek iyi bir sürücü olmanın en temel göstergelerinden biri sayılıyor. Şehir trafiğinde kısıtlı alanlara mükemmel şekilde park etmekse zamanla ve pratikle kazanılan bir beceri. Fakat artık mükemmel park etmenin yolu da bilimsel olarak ispatlanmış.

Vauxhall Motors’un desteğiyle Londra Üniversitesi tarafından her seferinde kusursuz paralel park etmenin yolu bulunmuş. Çalışmanın tümünü incelemek isterseniz şuradan ulaşabilirsiniz.

formul-1403261563.7171

İşte her seferinde mükemmel paralel park edebilmenin “bilimsel” adımları:

  1. Park edeceğiniz alanın önündeki araç boyunca, arka tekerleğiniz, arkasına park edeceğiniz aracın tamponuyla aynı hizaya gelene kadar ilerleyin. Direksiyonu kaldırıma doğru tam kırın.
  2. Arka tekerinizin başladığı nokta, önünüzdeki aracın sokağa bakan tarafıyla hizalanana kadar geri gidin. Direksiyonu düzeltip, düz şekilde geri gidin.
  3. Sokağa bakan taraftaki arka tekerlek de öndeki aracın hizasına geldiğinde, direksiyonu diğer tarafa çevirmeye başlayın.
  4. Eğer buraya kadar herşey yolunca gittiyse zaten mükemmel park etmişsiniz demektir. Çıkıp başardığınız harika işi takdir edebilirsiniz.

paralelpark

PAYLAŞ
En Son Haber
En son ve son dakika haberleri, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ve "nedir" sorunuzun cevaplarını veriyoruz.

CEVAPLA