Hızlı araç satmak için nasıl ilan verilir?

Otomobilinizi hızlı satmak için nasıl ilan vermeliyim? diyorsanız detaylar bu en son haberimizde…

Aracınızı satmaya karar verdiniz.  Şimdi bir ilan hazırlamanız gerekiyor.  İlan hazırlamak biraz da sahneye çıkmak gibi olduğundan çoğu kişide kalabalığa konuşma tedirginliği yaratabiliyor.  En iyi otomobil ilanları, dürüstçe yazılan, birçok detayı ve doğru anahtar kelimeleri içeren ilanlardır. Aslında ilanınızı yazarken mutlaka aklınızda tutmanız gereken tek bir şey var: Aracınızın kendisine özgü cazip yanlarını düşünmek ve arabanızı ilk başta neden satın aldığınızı hatırlamak. Potansiyel bir alıcının güvenini kazanmak ve sorulara tekrar tekrar cevap vermemek için aracınızı mutlaka iyisiyle kötüsüyle varsa kazasıyla anlatmalısınız.

 

Detaylı bilgi verin

 

Aracınızın özellikleri ve durumuyla ilgili ne kadar çok bilgi verirseniz, ilanınız o kadar etkili olacaktır. Üstelik böylece tek tek gelecek sorulara da aynı yanıtları tekrar tekrar verme zahmetinden de kurtulmuş olursunuz.

 

Marka, model, kilometre, kasa tipi gibi temel bilgileri düşünmenize bile gerek yok çünkü Tasit.com’da bu bilgiler sizin için hazırlanmış durumda, tek yapmanız gereken size uyan seçeneği tıklamak. Aracınızın özel bir paketi varsa mutlaka belirtin.

 

Eğer detaylı yazacak vaktiniz yoksa her zaman geri dönüp ilanınızı düzenleyebilirsiniz. İnternetten otomobil ilanı vermenin en güzel yanı, gelen tepkilere göre ilanınızı yeniden düzenleyebilmektir.

 

Fiyat

 

Fiyat konusundaki tutumunuzdan söz etmenizde yarar var. Pazarlığa ne kadar açıksınız belirtin. Aracınıza fahiş bir fiyat seçerseniz telefon hiç çalmayabilir. Fiyatınızı her gün değiştirmeyin, meraklı alıcılar mutlaka fark edecek ve ciddi olmadığınızı düşüneceklerdir. Aracın garanti süresi dolmamışsa mutlaka bundan da bahsedin. En önemlisi de aynı aracı farklı sitelerde farklı fiyattan asla satışa çıkarmayın, birçok dolandırıcılığın şüphesi içinde olan alıcıların güvenini anında kaybedersiniz.

 

Aracınızı neden satıyorsunuz?

 

Alıcılar tarafından en yaygın sorulan sorulardan biri aracınızı neden sattığınızdır. Arabanızla ilgilenenlerin sizi aradıklarında mutlaka soracakları ve aracın potansiyel durumu hakkında en önemli fikri edinecekleri bu sorunun cevabını düşünerek ilanınızı hazırlayabilirsiniz.

 

Bakım durumunu belirtin

 

İyi bakılmış bir araç, her zaman satış şansı daha yüksek araçtır. Aracınıza yaptırdığınız bakımları belirtin ve yapabiliyorsanız yazdıklarınızı gerektiğinde servis kayıtlarıyla da destekleyin.

 

Tamir gerekiyorsa mutlaka belirtin

 

Potansiyel alıcılar, aracınızı eninde sonunda görecekler. Tamir gerektiren durumlar varsa bunlarla ilgili en başta dürüst olursanız, fiyat pazarlığında eliniz daha güçlü olacaktır.

 

Hızlı karlı bir satışla, sadece arabadan en hızlı şekilde kurtulmak arasındaki farkı belirleyen en önemli faktör, alıcıların bağ kurabildiği bir ilan hazırlamaktır.

 

İnsanlar genellikle, ilk sahibinden, görece yeni ve kilometresi az araçlara yönelirler ve bu özellikteki araçları satmak çok daha kolaydır. Eğer aracınız bu özellikleri taşıyorsa mutlaka vurgulayın.

 

Argo ve Klişelerden kaçının

 

Tamamı büyük harfle yazılmış ilanları hem okumak zor hem de internet kültüründe karşınızdaki kişiye bağırmak anlamına geliyor.  İlan metninizde argodan ve beylik söylemlerden uzak durun. “Binicisine özel”, “İlk gelen alır”, “Harika bir araba” gibi yanlı tabirlerdense bırakın potansiyel alıcı karar versin.

 

Az yakıyorsa, övünün övünebildiğiniz kadar

 

Dünya’nın en pahalı benzinini kullandığımız ülkemizde, yakıt tasarruflu araçlar çok cazip olabilir. Eğer yakıt tarafında aracınızın bir avantajı varsa mutlaka değinin.

 

Modifiyeler, Ekstralar

 

Full, full+full gibi anlatımlar yerine, aracınıza eklediğiniz her ekstrayı anlatın. Yeni bir stereo müzik sistemi mi yaptırdınız, özel lastikler mi taktırdınız veya son model bir alarm sisteminiz mi var?  Ya da yan airbagler, GPS gibi ekstralarınız mı var? Mutlaka bahsedin.

 

Fotoğraflar

 

Fotoğraflı ilanlar, fotoğrafsız ilanlara göre iki kat daha fazla görüntüleniyor. Tasit.com’da ilanlarınıza ücretsiz olarak 10 fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. Aracınızın fotoğrafını çekerken dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili şu yazımıza bir göz atmak isteyebilirsiniz.

PAYLAŞ
En Son Haber
En son ve son dakika haberleri, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ve "nedir" sorunuzun cevaplarını veriyoruz.

CEVAPLA