İstanbul için son dakika hava ve yol durumu

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kar yağışının  kent genelinde yarın öğle saatlerine kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Cuma günü iç kesimlerde karla karışık yağmur, yüksek bölgelerde ise  hafif kar olarak görülecek yağış, akşam saatlerinden itibaren şehri terk edecek.

Bugün en yüksek 1 derece olarak ölçülen sıcaklık, yarın en düşük eksi  2, en yüksek ise 3 derece olacak. Cuma günü en düşük 2, en yüksek 5 derece  civarında seyretmesi beklenen sıcaklığın, hafta sonu itibarıyla 3-6 derece  artarak mevsim normallerine çıkması bekleniyor.

Şehrin sahil kesimlerinde 5-10 santimetre olan kar kalınlığı, birçok  ilçede 10-25 santimetre arasında ölçüldü. Çatalca ve Hadımköy’de ise beyaz  örtünün 30 santimetreye kadar yükseldiği tespit edildi. İlerleyen saatlerde kar kalınlığının daha da artması beklenirken,  rüzgarla beraber zaman zaman tipi şeklinde seyreden kar yağışı nedeniyle görüş  mesafesi de 100 metrenin altına düşecek.

Bu arada yetkililer, vatandaşlar ve sürücüleri, don, buzlanma ve görüş  mesafesinin azalması nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli  ve tedbirli olmaları yönünde uyardı.

Şehir Hatları’nda gecikmeli ve iptal seferler

Şehir Hatları’nın seferlerinde, yoğun tipiye bağlı olarak görüş  mesafesinin azalması nedeniyle gün boyunca gecikmeler ve iptaller yaşandı.  Vatandaşlar, sefer iptal bilgilerine, anlık olarak  “http://www.sehirhatlari.com.tr”den ulaşılabiliyor.

CEVAPLA