Meteoroloji hava durumu uyarısı yaptı

Meteorolojiden özellikle İstanbul’da yaşayanlara kritik bir hava durumu uyarısı geldi. Bayıltan sıcakların etkisini giderek arttıracağı tahmininde bulunuldu.

Meteoroloji hava sıcaklığının artacağını ve yüksek nemin önümüzdeki salı gününe kadar devam edeceğinin beklendiği bildirildi.

MARMARA: Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; ilk saatlerde Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeybatısının yer yer parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Çankırı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu; Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri ile Kastamonu’nun güney kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu; bugün öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile yarın (Çarşamba) Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIĞIN 43-45 DERECELERİ GÖRMESİ BEKLENİYOR

Öte yandan Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölge genelinde yüksek seyreden ve özellikle Gaziantep, Kilis ve Hatay’ın doğu kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklıklarının yarından itibaren biraz daha artması bekleniyor.

Özellikle cuma ve cumartesi günleri en üst seviye çıkacak olan sıcaklıklar, Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de nemin de etkisiyle daha yüksek hissedilecek. Sıcaklığın Adana, Mersin ve Hatay kıyı kesimlerinde 35-37, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta 38-40 ve Hatay doğu kesimleri ile Gaziantep ve Kilis’te ise 43-45 dereceleri görmesi bekleniyor.

Yüksek sıcaklıkların yol açabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

PAYLAŞ
En Son Haber
En son ve son dakika haberleri, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ve "nedir" sorunuzun cevaplarını veriyoruz.

CEVAPLA