Negatif SEO durumunuzu takip edebileceğiniz 10 araç

Google’da SEO durumunuzu ve negatif etkilenmelerinizi takip edebileceğiniz 10 kullanışlı aracı tanıtacağız. Seo ile iç içe olanlar bazı seo araçlarını bilirler. Ama en son gelişmeleri ve yeni araçları da bu yazımızda tanıtacağız.

 

Google Webmaster Tools

Sitenizdeki hatalarınızı Google webmaster tools ile düzenli olarak takip edin. Google webmaster tools daki uyarı maillerini dikkate alın ve gerekli düzeltmeleri yapın.

negative-seo-tools-google-webmaster-tools-580x358

 

Backlink Monitor

Sitenizi Backlink monitörü ile izleyerek kaliteli backlinklerinizi koruyup kalitesizleri kaldırabilirsiniz.

negative-seo-tools-monitor-backlinks-1-580x358

CognitiveSEO

Eğer zaten web sitenizin backlink profilinde kötü bağlantıları bir koleksiyona sahip olduğuna dair korkularınız varsa, CognitiveSEO  hızla size yardımcı olacaktır.

negative-seo-tools-cognitiveseo-580x358

Authority Labs

Bu araç ile kayıp backlinklerinizi görebilir. Baclinklerinizin sitenizin trafiğini nasıl etkilediğini görebilirsiniz.

negative-seo-tools-authority-labs-580x358

 

Trackbacks

Çalıntı içerikler sitenize zarar verebilir. Özellikle çok fazla kopya içerikten kaçınmak zorundasınız. Hangi içeriklerinizi hangi sitelere eklendiğini takip edin ve gerekli işlemleri yapın. Daha sonra Google şikayet aracını kullanın

negative-seo-tools-stolen-content-580x358

Ubersuggest

Meraklı insanlar işinizle ilgili ne arıyor? Adınızı, işletme adı, ya da benzersiz ürün adları için arama seçeneklerini kullanın. Böylece farklı ve özel içerikler oluşturabilirsiniz.

negative-seo-tools-ubersuggest

Google Alert

Yeni gelişmeleri ve ilgilendiğiniz anahtar kelimeleri Google Alert (Uyarı) sistemi ile takip edin ve pozisyon belirleyin.

negative-seo-tools-google-alerts-580x580

Cyfe

Cyfe ile Google Analytics, Google Web Yöneticisi Araçları, ve anahtar kelime sıralaması araçları ile sitenize giriş panosundan çok detaylı bilgi alabilirsiniz.

negative-seo-tools-cyfe-580x580

Rival IQ

Rakip IQ  web sitenize trafik sağlayan anahtar kelimeleri ve arama konumunuzu izlemeye olanak sağlayan bir rakip araştırma aracıdır. Anahtar kelimeye oynuyorsanız mutlaka kullanmanızı öneririz.

negative-seo-tools-rival-iq-580x358

Google Penalty Checker

Fruition Google Penaltı Checker ile Google Algoritma güncellediğinde sitenizin trafik ve genel durumunu inceleyebilir ve önlemler alabilirsiniz.

negative-seo-tools-fruition-580x580

 

CEVAPLA