Penguen 3.0 algoritması siteleri nasıl etkileyecek?

“Sitemin trafikleri birden düştü” diyenlerin yüzlerden binlere çıkması beklenen  yeni Google Penguin 3.0 algoritması devreye girdi. İyileştirmeler ve güncellemeler ile arama sonuçlarındaki durumlarda Ağustos 2014’ten itibaren netleşmeye başladı.

Penguen 3.0 algoritması bazıları için gözyaşları, bazıları için de sevinç çığlıkları olacağa benziyor.

Yeni Google algoritmasında nelerin değiştiğini site analizlerini yaparak daha net anlamak mümkün.  Ama incelemelere geçmeden önce Google Mühendisi John Mueller ne diyor bir bakalım:

– Spam link ile gerçek linklerin ayrımı güçlendirildi. Gerçek SERPs linkleri ödüllendirilecek.

– Web tabanlı basit işler kurmak zorlaşacak

– Yeni güncellemenin belirgin bir etkisi olacak. Belki dijital sektördeki epey firma işinden olacak.

– Ödemeli ve spam link barındıranlar Sandbox’a düşebilir

 

Penguin 3.o algoritmasından zarar görmemek için sürekli testleri yaparak iyileştirmeleri yapmaya devam etmek önemli. Özellikle Penguin Penalty Checker Tool aracını kullanarak algoritma değişimlerinden nasıl etkilendiğinizi ölçmekte ve önlemler almakta yarar var. Site trafikleriniz çok fazla etkilendi ise 10 aydan fazla bekleyebilirsiniz.  Sitenizin blacklistlerde olmaması için dışarıdan verilmiş spam linkleri mutlaka inceleyin ve Google harici link reddetme aracını kullanın.

penguin-penalty-analysis-tool

Yeni Google Penguin algoritmasından sonra ne gibi bir değişiklik olacağının fikrini vermesi açısından hurriyet.com.tr örneğini de paylaşıyoruz.

google-penguin-test

 

 

 

 

PAYLAŞ
En Son Haber
En son ve son dakika haberleri, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ve "nedir" sorunuzun cevaplarını veriyoruz.

CEVAPLA