Sabancı Türkiye'de satıyor, nereye yatırıyor?

Kordsa Global, Endonezya’da 100 milyon dolar yatırımla kurduğu ikinci lastik kord bezi ve polyester iplik fabrikasını hizmete açtı.

Geçen Salı günü düzenlenen bir törenle Kordsa Global bu ülkede 100 milyon dolar yatırımla gerçekleştirdiği ikinci lastik kord bezi ve polyester iplik fabrikasını hizmete açtı. 2007 yılından bu yana Endonezya’da IndoKordsa şirketiyle faaliyet gösteren Kordsa Global, yeni yatırımıyla Asya-Pasifik bölgesinde sektörünün en güçlü oyuncusu haline geldi.

Sakıp Sabancı’nın 100 dolarlık sırrı

YENİ ürün için inovasyon yolculuğunun devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Güler Sabancı “Mesele yenisi için heyecan duymak. Ben misal Endonezya’nın para birimini bilmiyorum. Bazı şeyler bundan önemli. Sakıp Amcam gittiği ülkenin para birimini ve değerini öğrenmek için mutlaka havalimanında 100 dolar bozdururdu” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE SATIYOR

Öte yandan Sabancı ailesine ait elyaf üretimi yapan SASA Polyester A.Ş.’nin Tayland merkezli Indorama Ventures Public şirketinin Hollanda iştiraki olan Indorama Netherlands BV’ye sattı.

GÜLLE: SAKIP AĞA OLSAYDI SATMAZDI

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle, “Sektör olarak fiyat dezavantajına rağmen SASA’yı tercih ederken, firmanın satılmasını doğru bulmuyoruz. Sakıp Ağa hayatta olsaydı satmaz, sonuna kadar direnirdi, o tüm sektöre ilham verendi” demişti.

PAYLAŞ
En Son Haber
En son ve son dakika haberleri, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ve "nedir" sorunuzun cevaplarını veriyoruz.

CEVAPLA