SEO: Yeni Google Algoritması Çoğu İşletmeyi Etkileyecek

Önümüzdeki salı günü Google, arama algoritmalarını daha mobil uyumlu hale getirecek. gShift‘in şirket yöneticileri ile yaptığı anket sonuçlarına göre, yöneticiler bu değişimin kendi işletmelerine de yansıyacağını (bazıları ihtimalle olumsuz olarak) düşünüyorlar.

25 Mart ile 2 Nisan tarihleri arasında yapılan ankete katılanların yarıdan fazlası (%52) iş süreçlerinin ciddi şekilde etkileneceğini düşünürken, %20’si herhangi bir etkilenme olmayacağı düşüncesinde.

Mobil aramalar gün geçtikçe masaüstü aramaları daha çok gölgede bırakırken, dijital pazarlamacılar iyi tasarlanmış bir mobil stratejiye sahip olmanın önemini kavramış durumdalar. Aynı zamanda bu stratejinin kendi hedef kitlelerinin ihtiyaçları, diğer sosyal ve içerik pazarlama platformları ile de paralel olması gerekiyor. Müşterileri sizin kapınıza getiren bir çok yol bulunsa da, işini bilen dijital pazarlamacılar dikkatlice ve düzenli olarak bu kanalları kontrol edip analizlerde bulunuyor ve başarılı kanallar arası ile cihazlar arası kampanyaları ayrıştırıp güçlendiriyorlar.

gShift’in anketinden diğer sonuçlar:

  • Yöneticilerin %65’i içerik pazarlama ve mobil stratejiler için SEO’yu kastederek değişime hazırlandıklarını belirtiyorlar.
  • %20’si herhangi bir şey yapmadan önce bekleyip görmeyi tercih ediyorlar.
  • Üçte biri, trafiklerinin %11 ile %50’sinin mobilden geldiğini söylüyorlar.
  • %68’inin şu anki web sitelerinin mobil uyumlu.
  • Ankete katılan yöneticilerin yarısı, masaüstü ve mobil SEO’ları ayrıştırmak için herhangi bir araç veya keyword tracker kullanmadıklarını açıkladılar.
PAYLAŞ
En Son Haber
En son ve son dakika haberleri, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ve "nedir" sorunuzun cevaplarını veriyoruz.

CEVAPLA