Süt Arttırıcı Mucizevi 7 Bitki!

baharatlar

Süt arttırıcı mucizevi 7 bitki ‘nin neler olduğuna dair bir fikriniz var mı? İşte hamile ve yeni doğum yapmış tüm kadınların merak ettiği sorulardan biri daha… Anne sütünü arttıran bitkiler, annelerin sütlerinin erken kesilmemesi ve en az “6 ay” bebeklerini emzirebilmeleri için en uygun takviye edicilerdir. Hele bir de kür olarak uygularsanız, süt yapıcı etkisi daha da fazla olur. Beyaz üzüm, Dereotu, İncir, Havuç ve daha birçok bitki var. Ancak tabii ki süt arttırıcı bitkileri kullanırken dikkatli davranmakta fayda var. Haydi bu bitkilerin en etkililerini gelin birlikte inceleyelim…

Taze Beyaz Üzüm

Günde iki porsiyon taze beyaz üzüm tüketmek anne sütünü artırıcı etkiye sahiptir.

Dereotu

Dereotu

Sabah ve akşam yemeklerden önce tüketeceğiniz dereotu da sütünüzün artmasını sağlayacaktır.

İncir (Taze Veya Kurutulmuş Olabilir)

Anne sütünü artırmak için haşlanmış kuru incir suyu da içebilirsiniz. Sekiz – dokuz adet kuru inciri yarım litre klorsuz suda en fazla on dakika haşlayın. İkiye böldüğünüz suyu, sabah-akşam olmak üzere günde iki kere tüketin.

İncir – Havuç ikilisi

kuru incir

500 ml. kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine sekiz – dokuz adet kuru inciri ikiye bölüp atın. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte beş dakika kaynatın. Beşinci dakikadan sonra içerisine bir adet havucu dilimleyip ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika daha kaynatın. Ilık hale gelince süzün. 21 gün boyunca öğleden önce ve öğleden sonra aç veya tok karnına birer su bardağı için.

Anason

20 gram susam, 10 gram anason ve 500 gram bal karıştırılır ve macun haline getirilir. Günde 3 çorba kaşığı yenir.

Fesleğen

Fesleğen

Fesleğen çiçeği, tohumu ve yaprakları kullanılır. Bunların çayı demlenir. 1-2 bardak içilir.

Çörek Otu

çörek otu

Çörek otu, bal ile karıştırılıp tüketilirse etkili olur.

Yukarıdaki kürlerin aynı anda uygulanması sakıncalıdır. 21 günlük “incir-havuç kürü” hariç, diğer kürlerde bir haftanın sonunda uygulamayı bırakmanız gerekir. Bir hafta uyguladığınız herhangi bir kürden sonra, tekrarlama ihtiyacı duyarsanız bu sefer başka bir kürü uygulamanızda bir sakınca olmaz. Örneğin, bir hafta “taze beyaz üzüm kürü” uygulayıp bıraktınız, sonraki bir dönemde yine bir hafta olmak üzere “dereotu” veya “kuru incir kürü”nü uygulayabilirsiniz.

CEVAPLA