Tıklanması yüksek ve değerli içerik oluşturmanın 5 yolu

Güzel bir web sitesi oluşturmada en önemli şey, özgün ve yüksek kaliteli içerikler kullanarak kitleniz için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamaktır. Kullanıcılar sitenizi kullanışlı ve benzersiz bulurlarsa tekrar gelebilir veya kendi web sitelerinde sizin içeriklerinize bağlantı oluşturabilirler. Bu, zaman içinde daha fazla kullanıcının sitenize gelmesine yardımcı olabilir.

İçerik oluşturmaya başladıktan sonra, web sitenizin şu niteliklere sahip olduğundan emin olun:

  • Yararlı ve bilgilendirici: Site bir restoran içinse, yer bilgisini, açık olduğu saatleri, iletişim bilgilerini, menüyü ve gelecek etkinlikleri paylaşmak için bir blogu ekleyebilirsiniz.
  • Diğer sitelerden daha değerli ve yararlı: Köpek eğitimi konusunda yazıyorsanız, köpek eğitimi konusunda web’de bulunan diğer makalelere göre sizin makalenizde daha değerli bilgiler veya farklı bir bakış açısı bulunduğundan emin olun.
  • Güvenilir: Orijinal araştırmaları, alıntıları, bağlantıları, incelemeleri ve yorumları kullanarak sitenizin güvenilirliğini gösterin. Show your site’s credibility by using original research, citations, links, reviews and testimonials. Bir yazarın biyografisi veya gerçek müşterilerin yorumları, sitenizin güvenilirliğini ve saygınlığını artırmanıza yardımcı olabilir.
  • Yüksek kalite: Sitenizin içeriği benzersiz, konuya özel ve yüksek kaliteli olmalıdır. Toplu üretim veya çok sayıda başka siteden derlenmiş olmamalıdır. İçeriğinizi oluştururken öncelikle arama motorlarında sıralamasının iyi olmasının değil, ziyaretçilere iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamasının önemli olduğunu unutmayın.
  • Katılıma teşvik edici: Ürünlerinizin ve ekibinizin resimlerini veya kendi resimlerinizi ekleyerek sitenize renk ve hayat katın. Ziyaretçilerin dikkatinin dağılmaması için yazım, stil ve bilgi hataları olmamasını sağlayın. Aşırı miktarda reklam da ziyaretçilerin dikkatini dağıtabilir. Düzenli aralıklarla güncellemeler yayınlayarak ve yorum kutuları veya sosyal medya widget’ları koyarak ziyaretçilerle etkileşim içinde olun ve katılımda bulunmalarını sağlayın.

CEVAPLA