Twitter Reklamları Başka Sitelerde de Yayınlanacak!

Markamı artık Twitter’da iletişim yapması için uygun bulmuyorum diyenlerin sayısı artmakta… Twitter’ın özellikle ülkemizde yarattığı gündemden dolayı, son zamanlarda iletişim alanında bir çok yöneticinin bu sosyal ağdan çekindiğini gözlemlemekteyim.

Ey yönetici; “içerik pazarlaması” dediğimiz şeyin ,her yerde markanın adıyla reklam ve tanıtım metinlerinin yayınlanması olmadığını defalarca söyledik ya?

Bu Twitter’ın, kaotikte olsa yüksek etkileşim alanı olduğunu, bu sosyal ağın çok değerli olduğu gerçeğini değiştiremez! Sadece kitlenin dikkatini çekebilmek için farklı ve kitle için konuşmaya değer, okumaya değer bir içerik üretmek gerekiyor!

Bu konu üzerinde çok durmadan aslında Twitter’ın nereye gittiğini, hedef kitlesinin nasıl “çok geniş” olduğunu bize gösterecek bir gelişme ile ilgili bir haber vereceğim.

Twitter reklamları başka sitelerde de yayınlanacak!

Evet yanlış anlamadınız! Ulusarası haber kaynaklarına göre; Twitter, reklamlarını üçüncü parti uygulama ve siteler içinde satmak için düğmeye basmış durumda…

twitter_reklam-930x360

Twitter’ın web’de ya da farklı uygulamalarda tweet’leri gören ancak Twitter kullanıcısı olmayan milyonlarca kişilik bir hedef kitleden gelir yaratma potansiyeli, uzunca bir süredir gündemde. Ve görünen o ki Twitter, reklamlarını farklı yayıncıların uygulama ve websitelerinde satarak işe başlamak istiyor.

Plan kapsamında, diğer yayıncılar kendi uygulamalar ve websiteleri üzerinde reklamaları tweet akışı olarak göstermeye başlayacak. Twitter bunun karşılığında elde ettiği reklam gelirlerinin bir kısmını yayıncılarla paylaşacak.

Twitter içerik pazarlaması ve reklam için çok uygun ama bir o kadar da zor bir alan! Marka iletişimi için bu alanı biraz daha geniş ve vizyoner düşünelim derim.

CEVAPLA