Ünlü oyuncu hayatını kaybetti!

Oscar’lı İngiliz aktör ve yönetmen Lord Richard Attenborough, 90 yaşında yaşamını yitirdi.Oscar’lı İngiliz aktör ve yönetmen ‘Gandhi’, ‘Attenborough’, ‘Jurassic Park’ ve ‘The Great Escape’ filmleriyle tanınıyordu..

Attenborough’un hayatını kaybettiğini doğrulayan oğlu, hayatını kaybetme sebebiyle ilgili bilgi vermedi. Yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği ‘Gandhi’ filmiyle 1983 yılında 2 Oscar ödülü kazanan ünlü oyuncu, ayrıca 4 İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ve 4 Altın Küre ödülü sahibiydi. Attenborough, ‘Jurassic Park’ ve ‘The Great Escape’ filmleriyle de tanınıyor.

Ünlü aktörün ölümüne ilişkin Twitter’daki hesabından açıklamada bulunan İngiltere Başbakanı David Cameron, “Brigton Rock’ filmindeki oyunculuğu muhteşem, ‘Ghandi’ filmindeki yönetmenliği de etkleyiciydi. Richard Attenborough, sinemanın büyük isimlerindendi” dedi. 2008’de felç geçiren ve hayatına tekerlekli sandalye ile devam eden Attenborough, eşi aktris Sheila Sim ile bir huzurevinde yaşıyordu.

CEVAPLA