Veri Görselleştirme Aracı: Visage Chart

Büyük kolaylık sağlayan veri görselleştirme aracı Visage emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Bir medya kuruluşunda yayınlanan her veri görselleşttirmesine dikkat etmek gerekiyor. Söz konusu grafik, sadece minicik bir tablo olsa bile bu zaman alan bir sürece dönüşüyor.

Yakın zamanda tanıtımı yapılan platform Visage, grafikler için özel şablonlar sunuyor. Bunun için mağazasında çok sayıda araca yer verirken sunduğu hizmetler ile daha esnek ve daha kişiselleştirilebilir bir tasarıma sahip olmayı amaçlıyor. Visage’in eş kurucularından Jake Burkett’in sözlerine göre bu araçlar sanat yönetmenlerinin işlerini öyle kolaylaştırdı ki artık geceler boyu çalışmaları gerekmeyecek.

veri-gorsellestirme-visage

Burkett, Visage’in dört kurucusundan bir tanesi. Diğerleri, daha evvel Column Five’ı kurdular ve Mint.com’un blogu için içerik ve infografik oluşturdular. Büyümeye başladılar ve Burkett’i yazılım bölümü oluşturmak üzere bünyelerine kattılar. Hızla büyümeye devam ettiler ve piyasadaki güzel tasarlanmış marka içeriği talebini fark ettiler.

Bu noktada Visage’ın yıldızı parladı. Burkett’in konuşmalarına bakılırsa insanların öncelikle yazı tiplerine ve renk paletlerine ihtiyaçları var. Visage bu hizmetlere ek olarak bir de özelleştirilmiş renk seçimi şablonunu da ücretsiz olarak hizmete sunmayı planlıyor.

CEVAPLA