Video, İçerik Pazarlamasının Yeni Yüzü [İnfografik]

InfoGraphic Design Team’ın hazırladığı infografik de video içeriklerin önemini anlatıyor. Infografikteki bilgilerde video içeriklerin arama sonuçlarında ilk sayfada çıkma oranının yüzde 53 daha fazla olduğu ve video içeriklerin yüzde 300 daha fazla etkileşim sağladığı yer alıyor. ABD’deki e-posta pazarlamacılarının yüzde 44’lük bir bölümü e-postalarda videoları kullanarak etkileşimlerini artırıyor.

Bunun yanı sıra mobilden izlenen videolar globalde toplam video izlenmelerinin yüzde 10’luk bir kısmını oluşturuyor. Her dakika Youtube’a 100 saate eş değerde video yükleniyor. Online video reklamların yüzde 13’lük bir bölümü 15 saniyeden az izlenirken, yüzde 36’lık bir bölümü 30 saniyenin üzerinde izleniyor.

Tüketicilerin video reklamlara tıklama oranı normal bannerlara kıyasla 27 kat daha fazla. Tüketicilerin yüzde 48’lik bir bölümü izledikleri videoyla ilgili mobil reklamlar görmek istediklerini belirtiyor. B2C şirketlerinin yüzde 65’i, B2B şirketlerinin ise yüzde 61’i Youtube’u kullandığını dile getiriyor. Infografikte öne çıkan diğer bilgiler ise şu şekilde:

video-reklam-infografik

CEVAPLA