Windows 8 ve 10 da kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

windows10

Windows kullanıcılarının ‘Windows 8 ve 10 da kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?’ sorusu için yazımızı okuyabilirsiniz. Sizler için Windows 8 ve 10 üzerinden nasıl kullanıcı adı değiştirilebileceğini anlatacağız. Oldukça basit olan bu işlem sadece bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşşağıda madde madde tüm adımları resimlerlede görebileceksiniz.

Windows 8 ve 10 işletim sistemlerinde ‘Ayarlar’ kısmında bulunan ‘Hesaplar’ bölümü içerisinde ‘Hesap Resmi Değiştirme – Hesap şifresi Değiştirme’ seçenekleri göreceksiniz. Malesef bu bölümde asıl amacımız olan kullanıcı adı değiştirme özelliğini görememekteyiz. Bu sorun Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 için geçerli malesef. Size aşağıda anlatacağımız yöntem ile Windows 8 ve 10’da kullanıcı adlarınızı rahatlıkla değiştirebileceksiniz. İşte adım adım kullanıcı adı değiştirme..

Gelişmiş Kullanıcı Hesap Kontrol Paneli İle Kullanıcı Hesabı Yönetimi

1Adım 1

Öncelikle Windows tuşuna basarak ‘ netplwiz ‘ yazıp arama yapıyoruz, önümüze çıkan ‘komut dosyasını çalıştır’ bölümüne tıklıyoruz.

 

2Adım 2

Önümüze çıkan Gelişmiş Kullanıcı Hesapları penceresinden değiştirmek istediğimiz kullanıcı adını tıklayıp, alt kısımdaki özellikler tuşuna basınız.

 

3Adım 3

Özelikler butonunu bastıktan sonra önümüze çıkan kısımdaki değiştirmek istediğimiz kullanıcı adı yazacaktır. Değiştirmek istediğimiz kullanıcı adınının yerine; yeni kullanıcı adını yazıp ‘tamam’ ve ardından ‘uygula’ butonuna basınız.

 

4Adım 4

Değişikliklerin geçerli olabilmesi için lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

CEVAPLA