Y Kuşağı Online Alışverişte Yazı Yerine Video Görmek İstiyor

Animoto’nun tarafından yapılan araştırmaya göre Y kuşağının %62’si online alışveriş sitelerinde ürün tanıtımı okumak yerine ürün videoları izlemeyi tercih ediyor.

 

SaaS modeli ile bulut üzerinden video prodüksiyon çözümleri sunan Animoto, Online ve Sosyal Medya Video Pazarlaması Araştırması kapsamında 1051 Amerikalı yetişkinle anket yapıldı. Anket sonuçları Y kuşağının alışveriş yapmadan önce video izlemeyi tercih ettiğini gösterdi.

 

Araştırmaya göre Y kuşağında her on kişiden 7’si alışveriş yaparken video izliyor. Ayrıca her on kişiden 8’i bir ürünü satın almaya karar vermeden önce video izleyerek araştırma yapıyor. Ürün karşılaştırmada video incelemeleri öne çıkıyor.

 

Animoto araştırması, Y kuşağının %62’sinin video izlemeyi tercih ettiğini ve video izleyen potansiyel müşterilerin ürün tanıtım sayfalarını okuma şansının arttığını gösterdi.

 

Animoto CEO’su ve kurucu ortağı Brad Jefferson konuyla ilgili açıklamasında, “Sadece ABD’de 80 milyon Y kuşağı genç var ve bunlar pazarlamada iletişim kanalı olarak video tercih ediyor, üstelik bu oran sürekli artıyor” dedi.

 

Günümüzde video prodüksiyon çözümlerini bulut üzerinden yazılım olarak kiralamak mümkün ve bu da markaların hem bulutta hem de satın alınan yazılımlarla kendi şirketlerinde prodüksiyon yapmalarını kolaylaştırıyor. Animoto’ya göre artık herkes profesyonel tanıtım videoları hazırlayarak etkili pazarlama yapabilir.

 

1946-1964 yılları arasında doğan kuşakla karşılaştırıldığında, Y kuşağı mağazalarda ürün karşılaştırması için yüzde 50 ve online alışveriş için de %46 daha fazla video izliyor.

 

Online alışverişte Y kuşağını hedefleyerek satışlarını artırmak isteyen sitelerin ürün sayfalarında 3 dakikalık tanıtım ve inceleme videoları kullanması gerekiyor.

PAYLAŞ
En Son Haber
En son ve son dakika haberleri, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ve "nedir" sorunuzun cevaplarını veriyoruz.

CEVAPLA