Yasaklı sitelere kolayca giriş yöntemleri

Erişime kapalı ve yasaklı sitelere DNS ve VPN kullanarak giriş için çok kolay yöntemleri bu en son haberimizde bulacaksınız.

Bugün aslında uzun zamandır yazmak istediğim konuyu ele almak istiyorum. Genelde olaylar olduğunda Twitter ve YouTube gibi Sosyal mecraların kapatılmasından sonra herkes “Yasaklı sitelere giriş“,”Yasaklı sitelere nasıl girilir?“,”DNS değiştirmek” gibi birçok arama yaparak o gün milyonlarca kullanıcı iyi bir pik yapıyor.

Yasaklı sitelere erişmek, kullanıcıların normal bağlanmış olduğu IP adreslerinden ziyade farklı adreslerden bağlanıyormuş gibi göstererek girmek istedikleri sitelere erişim sağlama olayıdır. Peki bu yasaklı sitelere girme işlemi nasıl sağlanıyor ?

KİM BU YASAKLI SİTELER ?

Yasaklı sitelere girmek istiyorsanız birden fazla işlem adımı bulunmaktadır. Bu yasaklı siteler özellikle devlet tarafından belirli bir süre kapatılmış, erişime engellenmiş veya tamamı ile kapatılmış alanlar için geçerlidir.

Ancak günümüzde bir çok web kullanıcısı yasaklı sitelere erişme olayını farklı boyutlara taşıyarak +18 veya hack, sistem açıkları gibi birçok alanlara da erişmek için kullanmaktadırlar.

YASAKLI SİTELERE NASIL ERİŞEBİLİRİZ ?

Yasaklı sitelere erişmek için DNS değiştirme yöntemi veya farklı uygulamalar sayesinde kendinizi farklı ülkeden ve farklı IP adreslerinden bağlanıyor gibi gösterebilirsiniz.

İlk olarak DNS değiştirme yönteminden başlayalım:

DNS değiştirmek için aşağıdaki adımları sırası ile gerçekleştirmelisiniz;

Başlat>Denetim Masası>Ağ ve Paylaşım Merkezi>Yerel Ağ Bağlantısı>Özellikler>İnternet Protokolü Sürüm 4>Aşağıdaki DNS Sunucularını Kullan seçeneğine tıklayarak Tercih Edilen DNS sunucusuna aşağıdaki adresi yazmanızı öneririm.

Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Yandex DNS: 77.88.8.8 – 77.88.8.1

yasakli-siteler

Özellikler seçeneğinden de işlemleri tamamladıktan sonra “Çıkarken ayarları doğrula” demeniz yeterli olacaktır. Artık yasaklı DNS’lerden ziyade farklı DNS’dan bağlanarak sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

ZenMate Eklentisi

ZenMate eklentisini tarayıcınıza kurduğunuz andan itibaren ücretsiz sürümünde 7 gün limitiniz bulunuyor. Bu 7 gün içerisinde eklentiden memnun kalırsanız zaten eliniz satın almaya gidecektir. Eklentiyi kurduğunuz andan itibaren yurtdışından toplamda 10 farklı ülke üzerinden bağlanabiliyorsunuz.

Lokasyonunuzu seçtikten sonra IP adresinizi gizleyerek tamamen farklı bir ülkeden IP adresi size tanımlanmış oluyor. DNS ayarlarınız da Google DNS veya Yandex DNS olarak ayarlandıysa artık kolayca dilediğiniz siteye bağlanabilirsiniz.

Ayrıca ZenMate sadece IP adresinizi gizlemek ile kalmıyor tüm zararlı sitelerden bulaşabilecek malware tarzı içeriklerden de koruyor. Ekstra olarak bazı web siteleri gezdiğiniz sitelerden bilgilerinizi toplayarak çalabiliyor. ZenMate ise bu özelliği sayesinde de sizi uyararak giriş yaptığınız web sitelerini görebiliyorsunuz.

VPN VE PROXY

VPN denildiği zaman akla ilk olarak başarılı programlardan birisi kabul edilen Hotspot Sheild gelmektedir. Bu uygulama sayesinde IP adresinizi saklayarak farklı IP üzerinden yine dilediğiniz siteye giriş yapabiliyorsunuz. Premium sürümüne sahip olduğunuz taktirde sürekli dilediğiniz site üzerinden bağlanabilirsiniz.

Hotspot Sheild Özellikleri

  • HTTPS şifrelemesi sayesinde internette güvenli dolaşma imkanı
  • IP adresinizi saklayarak kişisel gizlilik
  • Yasaklı tüm sitelere erişim imkanı
  • IP adresinize veya modeminize gelebilecek tüm saldırıları uyarma ve koruma
  • Gezdiğiniz sitelerden bilgilerinizin çalınması gibi tüm 3.parti yazılımları tespit etme

Proxy ile de IP adresinizi değiştirerek istediğiniz bilgisayardan, istediğiniz siteye bağlanabilirsiniz. Proxy ileyasaklı sitelere giriş yapmak için kullanmış olduğunuz tarayıcının ayarlar sekmesine gelerek vekil sunucuya aşağıdaki adresleri yazmanız yeterlidir.

72.64.146.135 iletişim noktası olarak da 8080

proxy-ayarlari-chrome

proxy-degistirme-firefox

CEVAPLA