Youtube'dan trafik çekmenin 7 yolu

Youtube izlenmelerimi nasıl artırabilirim diyorsanız; hazırladığımız Youtube video hit kazandırma tekniklerini incelemenizde yarar var.

 

İşte Youtube’da daha fazla izlenmenin yolları:

1) Başlığınız içerikler alakalı olsun.
İnsanları kandırmamanız gerektiğini unutmayın, videolarınızı uygun olarak adlandırın. Örneğin videonuz sadece çeşitli kek resimlerinden ibaretse videonuzu “Kek Nasıl Yapılır?” şeklinde adlandırmayın. Eğer yaparsanız, kullanıcılar videonuzu izlemeden geçecek ve muhtemelen eksileyecektir. Bunun ilerleyişinize etkisi negatif olacaktır.
2) İlerleyen zamanlarda başlıkla oynayın.
Başlığı, yeni popüler olan kelimelere göre yenileyin. Videonuzu istediğiniz zaman yeniden adlandırabilirsiniz. İlk birkaç günden sonra aboneleriniz ve takipçileriniz videonuzu izlemiş olacaktır. Başlığı yenilerseniz daha iyi sonuçlar elde edersiniz.
3) Güncel etkinliklerin avantajından yararlanın.
Örneğin bir havai fişek gösterisi videonuz varsa 30 Ağustos haftasında videonun adını “30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması” yapın. Yine yeni yılda “Yeni Yıl Kutlaması” tarzı bir şey yapabilirsiniz.
4) Karakter sayısının önemi aklınızda bulunsun.
Başlıklar en fazla 100 karakter olabilir. Ama aramalarda ilk 50-60 karakter çıkar. Google universal search’de 50, Google Arama’da 60, Youtube Arama’da 55 karakter görünür. Elbette gereken anahtar kelimeleri kullanarak iyi bir başlık oluşturmalısınız ancak 50 karakteri geçmemesine dikkat edin. Arama Motoru Optimizasyonuna yönelik başlık oluşturuyorsanız, ana kelimeleri başlangıca yazın.
5) TAMAMI BÜYÜK, bir kısmı BÜYÜK, Yıldızlar vb. deneyin.
Bunlar görsel olarak başlığı çekici yapar. Yıldız (★), ok (►), “sırları”, “hileleri” tarzı kelime ve karakterler çekici görünüm sağlar. Videonuzun tıklanma sayısına etkisi olacaktır. Ama bunu yaparken altın kuralı unutmayın. Başlık içeriğe uygun olmalı ve aldatıcı olmamalıdır.
6) Magazin başlıklarını takip edin.
Magazin başlıklarından esinlenin. Aralarında çok ilginç olanları var. Üzerinde düşünülmüş şeyler olduğu için, ilginizi çekmeleri olasıdır. Üzerlerinde çalışın ve bunu nasıl yaptıklarını anlamaya çalışın.
7) “Top”ları (Enleri) kullanın.
Bir çok videoda “Şunu yapmanın en iyi 10 yolu”, “polina egorova taklitleri top 10” gibi isimler görmüşsünüzdür. Eğer “top 10” yazarsınız, doğrudur veya değildir. “top 7” yazarsanız insanlar daha çok güvenir. Bunu deneyin, farkı göreceksiniz.

CEVAPLA